Kategori: Ağrı Kesiciler

Parol Tablet Eşdeğeri, Yan Etkileri ve Fiyatı

Ülkemizde en bilinen ağrı kesici ve ateş düşürücülerden birisi Parol tablettir. İlacın 1 tabletinde 500 mg parasetamol bulunmaktadır. Bayer ilaç firması tarafından üretimi yapılmaktadır. Parol Tablet Muadili Tamol Minamol Minoset Pirofen Setamol Tylol Parol Tablet Yan etkileri El, ayak, yüz ve dudaklarda şişkinlik. Allerjik belirtiler, nefes darlığı, morarma ve kanama gibi yan etkiler görülürse parasetamol 

Minoset Tablet Eşdeğeri, Yan Etkileri ve Fiyatı

Ülkemizde en bilinen ağrı kesici ve ateş düşürücülerden birisi Minoset tablettir. İlacın 1 tabletinde 500 mg parasetamol bulunmaktadır. Bayer ilaç firması tarafından üretimi yapılmaktadır. Minoset Tablet Muadili Tamol Minamol Parol Pirofen Setamol Tylol Minoset Tablet Yan etkileri El, ayak, yüz ve dudaklarda şişkinlik. Allerjik belirtiler, nefes darlığı, morarma ve kanama gibi yan etkiler görülürse parasetamol 

Tamol Tablet Eşdeğeri, Yan Etkileri ve Fiyatı

Ülkemizde en bilinen ağrı kesici ve ateş düşürücülerden birisi Tamol tablettir. İlacın 1 tabletinde 500 mg parasetamol bulunmaktadır. Sandoz ilaç firması tarafından üretimi yapılmaktadır. Tamol Tablet Muadilleri Minoset Minamol Parol Pirofen Setamol Tylol Tamol Tablet Yan etkileri El, ayak, yüz ve dudaklarda şişkinlik. Allerjik belirtiler, nefes darlığı, morarma ve kanama gibi yan etkiler görülürse parasetamol 

Dolven Şurup Eşdeğeri, Yan Etkileri ve Fiyatı

En çok kullanılan ağrı kesici ve ateş düşürücülerden birisi İbufen’ dir. İbufen şurubun 1 ölçeğinde (5 ml) 100 mg ibuprofen etken maddesi bulunmaktadır. Bunun yanında her 5 ml lik 1 ölçekte Sodyum benzoat 12.5 mg, Sodyum sakarin 5 mg, Sorbitol 1.5 g, Gün batımı sarısı (E110) 0,350 mg, Kinolon sarısı (E104) 0.3 mg bulunmaktadır. 1 kutu ilacın

İbufen Şurup Eşdeğeri, Yan Etkileri ve Fiyatı

En çok kullanılan ağrı kesici ve ateş düşürücülerden birisi İbufen’ dir. İbufen şurubun 1 ölçeğinde (5 ml) 100 mg ibuprofen etken maddesi bulunmaktadır. Bunun yanında her 5 ml lik 1 ölçekte Rafine şeker 3300 mg, %70 sorbitol çözeltisi 500 mg, Gliserin 500 mg, Sodyum benzoat 12.5 mg, Gün batımı sarısı (E110) 0.5 mg, Metil hidroksibenzoat 5.0

Pedifen Şurup Eşdeğeri, Yan Etkileri ve Fiyatı

En çok kullanılan ağrı kesici ve ateş düşürücülerden birisi Pedifen’ dir. Pedifen şurubun 1 ölçeğinde (5 ml) 100 mg ibuprofen etken maddesi bulunmaktadır. Bunun yanında her 5 ml lik 1 ölçekte Şeker 3300 mg , 70%sorbitol 500 mg, Gliserin 500 mg , Sodyum benzoat 12,5 mg,  Günbatımı sarısı 0,5 mg, Metil hidroksibenzoat 5 mg, Propil

Advil Tablet Muadili, Yan Etkileri ve Fiyatı

Advil tablet içerisinde İbuprofen 200 mg etken maddesi bulunmaktadır. Bir kutu içerisinde 20 kapsül bulunmaktadır. Pfizer ilaç firması tarafından üretimi yapılmaktadır. Eczaneler de reçetesiz satılmaktadır. Advil Tablet Eşdeğeri Nurofen Tablet Advil Yan Etkileri Baş ağrısı, bulantı, kusma, ateş, astım, baş dönmesi, baygınlık, çarpıntı, tansiyon düşmesi gibi çok seyrek yan etkileri vardır. Advil Fiyat İlacın 20

Flurflex 100 mg Muadili, Yan Etkileri ve Fiyatı

Flurflex 100 mg tablet içerisinde flurbiprofen 100 mg etken maddesi bulunmaktadır. Ürünün 15 tabletlik tek formu bulunmaktadır. Atabay ilaç firması tarafından üretimi yapılmaktadır. Flurflex Eşdeğeri Algopet Fiera Fortine Frolix Maxaljin Maximus Majezik Projezik Zero-P Flurflex Tablet Yan Etkileri İlacın prospektüsünde yazan yaygın yan etkileri ; Bulantı, kusma, mide ve barsak kanaması, kabızlık, ishal, baş dönmesi, baş ağrısı, gaz, unutkanlık,

Deksalgin Muadili, Yan Etkileri ve Fiyatı

Deksalgin 25 mg film tablet içerisinde 25 mg deksketoprofen etkin maddesi bulunan bir ilaçtır. 1 kutu ilacın içerisinde 20 film kaplı tablet bulunmaktadır. Nobel ilaç firması tarafından üretimi yapılmaktadır. Deksalgin Tablet Eşdeğerleri Arveles Dexiren Dexpro Elektra Ketavel Ketesse Leodex Rastel Sertofen Varles Velores Yukarıda ki ilaçlar deksalgin 25 mg tablet ürünün farmasötik yani tam eşdeğeri ilaçlardır. Deksalgin Yan Etkileri En çok

Dexiren Tablet Muadili, Yan Etkileri ve Eşdeğeri

Dexiren 25 mg film tablet içerisinde 25 mg deksketoprofen etkin maddesi bulunan bir ilaçtır. 1 kutu ilacın içerisinde 20 film kaplı tablet bulunmaktadır. İlko  ilaç firması tarafından üretimi yapılmaktadır. Dexiren Tablet Eşdeğerleri Arveles Deksalgin Dexpro Elektra Ketavel Ketesse Leodex Rastel Sertofen Varles Velores Yukarıda ki ilaçlar dexiren 25 mg tablet ürünün farmasötik yani tam eşdeğeri ilaçlardır. Dexiren Yan Etkileri En