Ertes 72 Muadili, Yan Etkileri ve Fiyatı

Acil durumlarda kullanılan ertesi gün haplarından birisi olan ertes 72 hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Bu yazımızda ertes 72 yan etkileri, ertes 72 ertesi gün hapı kullanımı ve ertes kesin korur mu gibi soruları cevaplamaya çalışacağız.

Ertes 72 hapı, korunmasız olan cinsel ilişkiden sonra hamileliği engeller. Hap, yüzde yüz etki göstermese de yumurtayı baskılayarak en etkili sonucu vermeyi hedefler. Korunmasız ilişkiden ne kadar kısa sürede alınırsa o kadar etkili olacaktır ertesi gün hapı. Kadınların son zamanlarda en çok tercih ettiği yollardan biridir ertesi gün hapı. Korunmasız günlerde istenmeyen sonuçlar için etkili yollardan biridir. Ertesi gün haplarıyla ilgili çoğu kadının aklında soru işareti olup birçok kişi sonuçtan memnun kalmıştır. Ertesi gün hapı ilişkiden sonra spermin döllenmesinden önce kullanılmalıdır. Aksi takdirde etkisini göstermeyecektir.

Ertes 72 Yan Etkileri

Hamileliği engellemede etkili bir çözüm olan ertesi gün hapının görülen birçok yan etkisi de vardır. Ertesi gün hapları yüksek miktarda da hormon içerir. Bu nedenle dikkatli kullanılması gerekmektedir. En sık görülen yan etkiler kusma ve baş dönmesidir. Bunu ishal gibi boşaltım sistemi sorunları da izler.

Kadınların adet gördükleri dönemlerde sancılarını çoğaltıp kanamalarını arttırabilir. Bu kanamaların yanı sıra beklenmedik zamanlarda da kanamalar görülebilir. Böyle durumlarda da doktor kontrolünden geçilmelidir. Bu yan etkilerin dışında karın, göğüs ağrısı veya kramp gibi durumlar görülebilir.

Ertesi gün hapı yeme bozukluğu ve iştahsızlık gibi yan etkiler de gösterir. Baş ağrısı, halsizlik, adet döngüsü bozukluğu gibi sorunlar da görülebilir. Bu yan etkiler kişiden kişiye değişebildiği gibi görülen herhangi bir rahatsızlıkta doktora başvurulmalıdır. Ertesi gün hapının ishal, baş dönmesi, kusma gibi yan etkileri genelde 2-3 gün görülür. Bundan çok daha fazla zamanda görülen yan etkilerde mutlaka yine doktora başvurulmalıdır.

Ertes 72 Yorumları

Kadınlar ertes 72 kullanarak gebeliği önlemiş ancak hapın alınma saatine göre etkisini görmeyenler de vardır. Genelde görülen şikayetler kusma, baş dönmesi, adet düzensizliği ve halsizliktir. Bunların dışında hemen hiç yan etki görmeyenler de bulunmaktadır.

Ertes 72 Kullananlar

Ertes ertesi gün hapı kullanan kadınların büyük çoğunluğu memnun kalmaktadır. Bu yöntemin süreklilik arz etmemesi gerektiği de önemlidir. Ancak mecbur kalındığında başvurulmalıdır ertesi gün hapına. Birçok kadın ertesi gün hapını kullanmış ve önermiştir.

Ertesi Gün Hapı Emzirme Dönemi

Ertesi gün hapı progesteron ve östrojen gibi ağır hormonlar içerir. Annelerin emzirme esnasında aldığı besinler sütle bebeğe geçer. Bu hormonların da bebeğe geçmesi ihtimali bulunmaktadır ve bu nedenle doktora danışılmalıdır. Ertesi gün hapını emzirirken kullanacak kadınların bu esnada çok dikkatli olmaları gerekmektedir.

Ara Kanama

Kadınlar ertesi gün hapı kullandığı zaman çoğunlukla adetlerinde sıkıntı yaşarlar. Bu sıkıntılar en çok adet düzensizliği şeklinde görülebilir. Adet döngüsü bozulan kadınların hekime başvurması önerilir. Adet düzensizliğinin yanı sıra ara ara kanamalar görülebilir. Ertesi gün hapı kullanıldıktan birkaç gün sonra az miktarda kanama görülebilir. Kanama problemleri ertesi gün hapında görülmesi yüksek ihtimal problemlerdendir.

Ertes 72 Etkili mi

Korunmasız ilişkiden sonra birçok kadının başvurduğu ertes ertesi gün hapı oldukça etkili bir yöntemdir. Ertesi gün hapı ne kadar erken alınırsa etki de o kadar artacaktır. 72 saat etkisini koruyan ertes ertesi gün hapı, kadınların tereddütsüz kullandığı bir üründür.

Adet Geciktirir mi

Ertes 72 kullanan kadınların çoğunda görülen adet düzensizliği, adetin gecikmesine yol açabilir. Bu gecikme şeklinde görülebileceği gibi adet erken de görülebilir. Genelde birkaç ay adet döngüsünü etkileyen ertesi gün hapı bu süreci uzatırsa hekime başvurulmalıdır.

Ertes 72 Alkol

Ertesi gün hapı kullanıldıktan yaklaşık 1 saat sonra alkol kullanılmaya başlanabilir. Bu sürenin öncesinde kullanılmamalıdır. Alkol kullanıldığı halde yan etki gören kadınlar derhal doktora görünmelidir.

Ertes 72 Fiyatı 

14.07.2020 GÜNCEL FİYATI 64.09 TL

Leave a Comment